P U Z Z L E

GALERIA puzzli logifan
Puzzle do układania na tej stronie znajdziesz w dziale Wybierz Puzzle. - W tej chwili ilość puzzli-układanek w bazie wynosi: 93
Jeśli chcesz zagrać online - po prostu kliknij ROZPOCZNIJ PUZZLE na powiększeniu.
1 2 3 4
Słów kilka od autora strony
Puzzle online - dla mnie, powiedzieć można śmiało - to powrót do korzeni. Od puzzli właśnie zaczęła się moja przygoda z logiczną rozrywką w wykonaniu online. To na nieistniejącej już od dawna stronie z puzzlami po raz pierwszy zamieściłem dział, w którym można się było oddawać logicznej rozrywce. Ale to już było, i nie wróci więcej - zgodnie ze słowami piosenki. Powstało nowe miejsce, w którym puzzle online to równorzędny z innymi dział logicznej zabawy.
Tak ja postrzegam puzzle na stronie logifan.pl
A pozostali?
Faktem jest, że puzzle mają niezliczone rzesze swoich zwolenników, co wcale nie dziwi. Nie można przecież odmówić im uroku jaki niesie dopasowywanie kolejnych - malutkich kawałeczków w jedną całość, mozolne budowanie, odsłanianie czarnych plam, zakrywanie pustych miejsc, czy wyłanianie ładu i harmonii z chaosu. Każdy zapewne postrzega układanie puzzli w trochę inny - właściwy dla siebie - sposób, i zapewne każdy lubi w tej zabawie coś innego.
Nie ma w tym nic dziwnego - jesteśmy przecież istotami, które różnią się wzajemnie i każdy inaczej postrzega otaczającą go rzeczywistość, manifestując przy tym swój indywidualny sposób myślenia i postępowania. Dla mnie nie ma wątpliwości, że zabawa w układanie puzzli rozwija umiejętności logicznego myślenia czy przewidywania a także i te atrybuty ludzkiego umysłu niezwiązane chyba z logiką, lecz z pojmowaniem piękna, estetyki czy szeroko pojętej harmonii.
Pozostaje mi więc tylko życzyć wszystkim dobrej zabawy w zadaniu, którego nawet nie trzeba tłumaczyć, bo rozumiemy je intuicyjnie.