P U Z Z L E

GALERIA puzzli logifan
Puzzle do układania na tej stronie znajdziesz w dziale Wybierz Puzzle. - W tej chwili ilość puzzli-układanek w bazie wynosi: 93
Jeśli chcesz zagrać online - po prostu kliknij ROZPOCZNIJ PUZZLE na powiększeniu.

Puzzle: Potyczka


306 części (18x17)
Walczące myszołowy. Zima dla zwierząt jest szczególnie trudnym okresem. Aby ją przetrwać zwierzęta bardziej niż zwykle muszą się starać. Szczególnie kiedy wszędzie jest pełno śniegu, który przykrywa szczelnie wszystko co nadaje się do jedzenia. Często wówczas dochodzi do napięć pomiędzy zwierzętami - tutaj pomiędzy dwoma myszołowami walczącymi o jedzenie. Zdjęcie wykonałem w 2010 roku więc ma już swój wiek ale wciąż niezwykle wyraźnie przypomina mi tamtą mroźną i długą zimę z ptakami wirującymi wokół mnie ukrytym w zmrożonej czatowni. Wam natomiast proponuję tą przyrodniczą scenę do ułożenia jako puzzle trzysta elementów i mam nadzieję, że dostarczy Wam radości i wiele satysfakcji oraz sprawi, że poczujecie się dumni z faktu posiadania tak dobrze jeszcze zachowanego środowiska naturalnego, które błyszczy niczym diament na tle schemizowanej, zurbanizowanej i zatrutej Zachodniej Europy.
1 2 3 4
Słów kilka od autora strony
Puzzle online - dla mnie, powiedzieć można śmiało - to powrót do korzeni. Od puzzli właśnie zaczęła się moja przygoda z logiczną rozrywką w wykonaniu online. To na nieistniejącej już od dawna stronie z puzzlami po raz pierwszy zamieściłem dział, w którym można się było oddawać logicznej rozrywce. Ale to już było, i nie wróci więcej - zgodnie ze słowami piosenki. Powstało nowe miejsce, w którym puzzle online to równorzędny z innymi dział logicznej zabawy.
Tak ja postrzegam puzzle na stronie logifan.pl
A pozostali?
Faktem jest, że puzzle mają niezliczone rzesze swoich zwolenników, co wcale nie dziwi. Nie można przecież odmówić im uroku jaki niesie dopasowywanie kolejnych - malutkich kawałeczków w jedną całość, mozolne budowanie, odsłanianie czarnych plam, zakrywanie pustych miejsc, czy wyłanianie ładu i harmonii z chaosu. Każdy zapewne postrzega układanie puzzli w trochę inny - właściwy dla siebie - sposób, i zapewne każdy lubi w tej zabawie coś innego.
Nie ma w tym nic dziwnego - jesteśmy przecież istotami, które różnią się wzajemnie i każdy inaczej postrzega otaczającą go rzeczywistość, manifestując przy tym swój indywidualny sposób myślenia i postępowania. Dla mnie nie ma wątpliwości, że zabawa w układanie puzzli rozwija umiejętności logicznego myślenia czy przewidywania a także i te atrybuty ludzkiego umysłu niezwiązane chyba z logiką, lecz z pojmowaniem piękna, estetyki czy szeroko pojętej harmonii.
Pozostaje mi więc tylko życzyć wszystkim dobrej zabawy w zadaniu, którego nawet nie trzeba tłumaczyć, bo rozumiemy je intuicyjnie.