P U Z Z L E

GALERIA puzzli logifan
Puzzle do układania na tej stronie znajdziesz w dziale Wybierz Puzzle. - W tej chwili ilość puzzli-układanek w bazie wynosi: 93
Jeśli chcesz zagrać online - po prostu kliknij ROZPOCZNIJ PUZZLE na powiększeniu.

Puzzle: Rudzik


144 części (12x12)
Kolejny karmnikowy bohater - Rudzik. Cudownie ubarwiona kuleczka na cieniutkich jak wykałaczki nóżkach. Ptaszek, którego nie tak trudno zauważyć gdyż nie bardzo stroni od ludzi na dodatek lubiący przesiadywać niezbyt wysoko nad ziemią. Pomimo tego raczej bojaźliwy więc nie taki łatwy w fotografii, jednak i tym razem udało mi się zrobić zdjęcie rudzika i z dumą, jako puzzle 150 elementowe rudzika do ułożenia Wam proponuję!
1 2 3 4
Słów kilka od autora strony
Puzzle online - dla mnie, powiedzieć można śmiało - to powrót do korzeni. Od puzzli właśnie zaczęła się moja przygoda z logiczną rozrywką w wykonaniu online. To na nieistniejącej już od dawna stronie z puzzlami po raz pierwszy zamieściłem dział, w którym można się było oddawać logicznej rozrywce. Ale to już było, i nie wróci więcej - zgodnie ze słowami piosenki. Powstało nowe miejsce, w którym puzzle online to równorzędny z innymi dział logicznej zabawy.
Tak ja postrzegam puzzle na stronie logifan.pl
A pozostali?
Faktem jest, że puzzle mają niezliczone rzesze swoich zwolenników, co wcale nie dziwi. Nie można przecież odmówić im uroku jaki niesie dopasowywanie kolejnych - malutkich kawałeczków w jedną całość, mozolne budowanie, odsłanianie czarnych plam, zakrywanie pustych miejsc, czy wyłanianie ładu i harmonii z chaosu. Każdy zapewne postrzega układanie puzzli w trochę inny - właściwy dla siebie - sposób, i zapewne każdy lubi w tej zabawie coś innego.
Nie ma w tym nic dziwnego - jesteśmy przecież istotami, które różnią się wzajemnie i każdy inaczej postrzega otaczającą go rzeczywistość, manifestując przy tym swój indywidualny sposób myślenia i postępowania. Dla mnie nie ma wątpliwości, że zabawa w układanie puzzli rozwija umiejętności logicznego myślenia czy przewidywania a także i te atrybuty ludzkiego umysłu niezwiązane chyba z logiką, lecz z pojmowaniem piękna, estetyki czy szeroko pojętej harmonii.
Pozostaje mi więc tylko życzyć wszystkim dobrej zabawy w zadaniu, którego nawet nie trzeba tłumaczyć, bo rozumiemy je intuicyjnie.